Beyond Badminton Trail

Ultra (50 km) Results


18/09/2021, 08:00
Position First Name Last Name Gender Club Number Time Time Action
1 Chris Illman Male 03:36:33 Claimed
2 Lucy Commander Female 04:00:11 Claimed
3 Rob Branch Male 04:04:15 Claimed
4 Andy Monro Male 04:05:54 Claimed
5 Benjamin Dutton Male 04:12:55 Claimed
6 David Morrison Male 04:20:05 Claimed
7 Matt Seymour Male 04:20:38 Claimed
8 James Cutler Male 04:28:27 Claimed
9 Dorothy Liviabella Female 04:29:52 Claimed
10 Tony Liviabella Male 04:33:29 Claimed
11 Luke Stewart Male 04:42:14 Claimed
12 Carla Parkes Female 04:43:14 Claimed
13 Rob Keeble Male 04:45:46 Claimed
14 Richard Breakspear Male 04:52:57 Claimed
15 Keith Monahan Male 04:54:10 Claimed
16 Daniel Tayler Male 04:54:39 Claimed
17 William Goodliffe Male 04:54:47 Claimed
18 Matt Hunt Male 04:55:08 Claimed
19 Patrick Stonehewer Male 04:55:20 Claimed
20 Rorie Scott Male 04:55:26 Claimed
21 Scott Purnell Male 04:55:34 Claimed
22 Rob Watts Male 04:59:06 Claimed
23 Christine Ireland Female 04:59:22 Claimed
24 Neil Dowden Male 05:00:13 Claimed
25 Luke Campbell Male 05:01:41 Claimed
26 Sam Saunders Male 05:01:46 Claimed
27 Chris Phipps Male 05:02:15 Claimed
28 Mark Powell Male 05:03:55 Claimed
29 India Shaw Female 05:04:30 Claimed
30 Richard Allen Male 05:05:08 Claimed
31 Nicholas Cooke Male 05:11:24 Claimed
32 Michael Osullivan 05:11:34 Claim
33 Ian Coggin Male 05:14:12 Claimed
34 Brad Davies Male 05:23:50 Claimed
35 David Pegler Male 05:28:19 Claimed
36 Ian Kenna Male 05:28:24 Claimed
37 Rachel Montgomery Female 05:28:25 Claimed
38 Andy Cook Male 05:31:40 Claimed
39 Christopher Males Male 05:31:47 Claimed
40 Scott Thomas Male 05:31:50 Claimed
41 Jennifer Ruggier Female 05:32:21 Claimed
42 Edward Coy Male 05:32:51 Claimed
43 David Wallace Male 05:32:54 Claimed
44 Paul Drayton Male 05:35:13 Claimed
45 Barney Burton Male 05:35:16 Claimed
46 Dan Whiter Male 05:35:56 Claimed
47 Laura Saunders Female 05:37:14 Claimed
48 Dave Telfer Male 05:37:53 Claimed
49 Paula Jones Female 05:37:55 Claimed
50 Nivette Chester Female 05:46:41 Claimed
51 James Stilgoe Male 05:47:05 Claimed
52 Jeffrey Bissett Male 05:50:53 Claimed
53 Dave Haylett Male 05:51:00 Claimed
54 Coralie Pearson Female 05:55:23 Claimed
55 Veronika Holaskova Female 05:55:32 Claimed
56 Aimee Hefferman Female 05:56:29 Claimed
57 Charlotte Gorman Female 05:56:31 Claimed
58 Deborah Phipps Female 06:03:03 Claimed
59 Ben Talbot Male 06:04:13 Claimed
60 John Hatfield Male 06:06:41 Claimed
61 Esther Hatfield Female 06:06:50 Claimed
62 Tara Lawfull Female 06:10:26 Claimed
63 Tony Michael Male 06:10:31 Claimed
64 Simon Grimshaw Male 06:13:55 Claimed
65 Roger Fauske Male 06:13:58 Claimed
66 Andrew Wood Male 06:17:38 Claimed
67 Christine Meek Female 06:28:44 Claimed
68 Caroline Hill-Trevor Female 06:33:24 Claimed
69 Paul Horner Male 06:33:44 Claimed
70 Dale Smart Male 06:33:48 Claimed
71 Eileen Hodgson Female 06:39:22 Claimed
72 Darren Mustoe Male 06:39:24 Claimed
73 Jo Tancock Female 06:39:26 Claimed
74 Helen Donnelly Female 06:39:28 Claimed
75 Steve Dechan Male 06:39:31 Claimed
76 Lisa Pedoe Female 06:39:35 Claimed
77 Jan Sefton Female 06:48:30 Claimed
78 Laura Jakeways Female 06:48:35 Claimed
79 Daisy Hatfield Female 06:52:58 Claimed
80 Janine Crocker Female 07:01:37 Claimed
81 Charlotte Goodenough Female 07:01:45 Claimed
82 David Thompson Male 07:08:32 Claimed
83 M Thompson Male 07:10:48 Claimed
84 Peggy Wiseman Female 07:20:33 Claimed
85 Oscar Hatfield Male 07:23:40 Claimed
86 Lin Holley Female 07:36:57 Claimed
87 Danyal Baig Male 07:43:10 Claimed
88 Nathalie Langley Female 08:13:49 Claimed
89 Laura Gaby Female 08:13:55 Claimed