West Bay Triathlon 2022

Next Race: 19/06/2022

Sprint Results


01/09/2019, 09:00
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 Mark McPhee Male Exeter Tri Club 01:28:51.50 Claimed
2 Jon Shaw Male 01:33:39.50 Claimed
3 Chris Petersen Male North Dorset Tri Club 01:35:00.70 Claimed
4 Adam Farmer Male Mid Devon Triathletes 01:37:20.50 Claimed
5 Nick Milburn Male 01:37:33.10 Claimed
6 Sam Pociecha Male 01:38:30 Claim
7 Bradley Whitham Male 01:38:45.40 Claimed
8 Jake Smith Male Mendip Cycling Club, Mendip Triathlon & Running Club 01:42:20.90 Claim
9 Rob Pritchard Male 01:44:52.30 Claim
10 David Hewes Male North Dorset Tri Club 01:45:17.60 Claimed
11 Nicola Douglas Female 01:47:36.60 Claim
12 Ed Thompson Male 01:47:38.90 Claimed
13 James Phillips Male Mendip Triathlon & Running Club 01:47:50.60 Claimed
14 Alex Norgan Male 01:48:39.10 Claim
15 Colin Gibbons Male 01:49:27.10 Claimed
16 Male 01:50:59.40 Claim
17 John Saunders Male 01:53:49.20 Claimed
18 Abi Sutcliffe Female 01:54:15.20 Claimed
19 Helen Collett Female Farnham Triathlon Club 01:54:21.50 Claimed
20 Keiran Humphries Male 01:55:22 Claimed
21 Hannah Brown Female N1 Tri 01:55:31.50 Claimed
22 Naomi Thorne Female Mid Devon Triathletes 01:56:17.70 Claimed
23 James Vernon Male 01:57:27.30 Claim
24 Matt Poole Male 01:58:35 Claim
25 Janine Barlow Female 01:59:12.40 Claim
26 Philip Jones Male 01:59:45 Claimed
27 Bernardo Lima 02:02:02.50 Claim
28 Luca Pizzocaro Male 02:03:08.30 Claim
29 Charles Marks Male 02:03:13.30 Claimed
30 Fiona Cornish Female 02:04:12.90 Claimed
31 Sabrina Patten Female 02:04:27.70 Claim
32 Karen Gutans Female Mid Devon Triathletes 02:04:52.40 Claimed
33 Sally Tuer Female Running Forever Running Club 02:05:31.40 Claimed
34 Female 02:08:05.90 Claim
35 SAMUEL GILBERT-PIKE Male 02:08:07.40 Claimed
36 Helen Prescott Female Somerset RC Tri Club 02:08:22.70 Claimed
37 Simon Jordan Male Bridport Runners 02:09:03.50 Claimed
38 Andrew Trybus Male 02:09:54.70 Claim
39 Pete Burgess Male 02:11:21.20 Claim
40 Keith Nicholls Male 02:11:22.50 Claimed
41 Male 02:12:01.60 Claim
42 Steven Badcott Male 02:12:01.70 Claim
43 Jaime Verdaguer Male 02:16:29.90 Claimed
44 Katie Wright Female 02:17:00.90 Claim
45 Valentina Capsa Female 02:18:34.60 Claim
46 Warren Dalby Male 02:19:06.20 Claimed
47 Jeremy Short Male Wessex Wizards Tri Club 02:20:23.30 Claimed
48 Kim Fletcher Female Wessex Wizards Tri Club 02:20:33.70 Claimed
49 Annette Atkinson Female 02:20:41.10 Claimed
50 Clare McDermott Female 02:20:44.20 Claimed
51 Sian Mundy Female 02:23:00.90 Claimed
52 Laura Raynes Female 02:23:26.80 Claimed
53 Dickie Wythe Male Team Bear 02:23:36.20 Claimed
54 Susanna McMullen Female 02:26:24 Claimed
55 Henrietta Rawe Female 02:26:29.50 Claim
56 Alex Smith Male 02:27:30.60 Claimed
57 Amanda Noakes Female 02:31:43.40 Claimed
58 Lyndsey Rickman Female 02:35:39.30 Claimed
59 Neil Robins Male 02:38:58.60 Claimed